Belgia.at - Forum Belgia: Zwolnienie lekarskie - Belgia.at - Forum Belgia

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Zwolnienie lekarskie

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   *Madzia* Ikona

• Nowy
  • Pip
  • Grupa U?ytkownik
  • Postów 22
  • Rejestracja 24-04 08

Ikona postu  Napisano 24 07 2008 - 20:56

Prosz? wszystkich o pomoc :notify: Czy kto? ju? kiedy? dosta? zwolnienie lekarskie ci??owe w Brukseli dla polskiego pracodawcy? Jestem w siódmym miesi?cu ci??y i potrzebuj? takie zwolnienie. Interesuje mnie informacja o procedurze jak? trzeba przej?? aby takie zwolnienie dosta?, do jakiego lekarza w Brukseli najlepiej si? uda? ( polskiego czy belgijskiego), czy s? problemy z takim zwolnieniem( czy dla lekarza nie ma znaczenia dla jakiego pracodawcy potrzebuj?, polskiego czy belgijskiego) oraz jakie s? terminy oczekiwania na wizyt? u takiego ginekologa? Z góry dzi?kuj? za ka?d? podpowied? i informacj?. Pozdrawiam wszystkich
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   EM-Kamil Ikona

• Obserwator
  • PipPip
  • Grupa Moderator
  • Postów 60
  • Rejestracja 23-01 08
  • Interests:Informatyka, auta, motocykle, muzyka.

Napisano 29 07 2008 - 22:06

Witaj,

na ginekologach raczej sie nie znam jedynie jestem wtedy gdy zona byla w ciazy.

Jako czesc dyrekcji w duzej firmie moge jedynie ci powiedziec, ze belgia jest dosc wyrozumialym krajem. Jak przyjdzie do mnie osoba ktora ma wielki brzuch i da mi zwolnienie lekarskie na powiedzmy 2 miesiace, oczywiscie przyjme. Wszystko zalezy czy to faktycznie jest ci potrzebne - w przypadkach gdy ludzie kreca ( oczywiscie nie oskarzam cie czy cos w tym stylu), mozna poprosic specjalistyczna firme ze tak powiem, gdzie sa lekarze, aby sprawdzili danego pracownika. Po francusku nazywa sie to Medecin de controle. Taki lekarz udaje sie do pacjenki i ja bada, oraz stwierdza czy faktycznie powinna byc na zwolnieniu czy tez nie. Taka kontrol jest dosc czesta w duzycz firmach i bardzo skuteczna. Bo jak lekarz stwierdzi ze nadajesz sie do pracy, wtedy poprostu nie wyplaca ci za te dni.

Tak naprawde najlepiej zwolnienie lekarskie dostac od lekarza prowadzacego, jezeli takie nie masz, polecam szpital ( Klinika Saint Michel - Rue de Linthoute u Dr Palgene)czeka sie okolo 10 dni na wizyte.

pozdr
0

Strona 1 z 1